sylwia-lysak

Profesjonalny copywriting SEO

Profesjonalny copywriting SEO to sztuka tworzenia takich treści na strony internetowe, które będą chętnie polecane przez wyszukiwarki. Trudna, bo o kolejności wyświetlanych przez nie witryn, decydują surowe i skomplikowane algorytmy. Pisanie tekstów pod SEO nie ogranicza się jednak do zadowalania tych bezdusznych maszyn.

Optymalne zastosowanie słów kluczowych i techniczne SEO są co prawda istotne, ale profesjonalny copywriter, który od dekady tworzy content do Internetu, na pierwszym miejscu stawia zawsze człowieka. Koniec końców, strony nagradzane wysokimi pozycjami, muszą być przede wszystkim użyteczne dla odbiorców. Najlepiej rankują w Google te, które są im przyjazne i dlań wartościowe. Teksty pisane pod użytkowników, a nie enigmatyczne robotytakie właśnie pozycjonują się najlepiej.

Dobry content broni się w wyszukiwarkach sam. Nie potrzebuje wspomagania reklamami, działaniami w social media, czy masową wysyłką maili. Generuje organiczny, stale rosnący ruch w witrynie, zwiększając jej renomę, widoczność i pozycje na długie tygodnie, miesiące i lata. Właśnie takie, skuteczne treści SEO dostarczam.

Doświadczony copywriter SEO

Pisanie tekstów pod SEO jest profesją, w której mój staż jest zdecydowanie najdłuższy. Zaczynałam, gdy nikt w Polsce nie wiedział o istnieniu Facebooka. Pierwsze, choć jeszcze nie skuteczne teksty SEO, napisałam przed maturą. W 2010 roku, czyli prawie trzynaście lat temu.

SEO i content marketing rozwijały się dosłownie na moich oczach. Przeżyłam chyba wszystkie aktualizacje algorytmu Google zmuszające mnie do zmian technik pisania i pozycjonowania. Współpracowałam z mnóstwem firm i agencji. Spod mojego pióra wyszło tysiące tekstów.

Były to nie tylko proste zaplecza, których czas minął, od kiedy generują je narzędzia oferujące AI copywriting, ale i eksperckie artykuły blogowe dla Allegro, PKO BP, czy PSB Mrówka; opisy kategorii i produktów do e-commerce; czy teksty na strony internetowe małych firm.

Dobre teksty SEO – wysoka skuteczność

Jako profesjonalny copywriter SEO, dostarczam skuteczne treści, które szybko zdobywają i długo utrzymują wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Mam na swoim koncie kilkanaście tytułów na pozycji zerowej Direct Answer oraz ponad 50 w TOP 3 Google.

Warto dodać, że dotyczy to nie tylko publikacji w witrynach o dużej renomie, czy na stronach marek z dużymi budżetami na pozycjonowanie. Podobne efekty osiągają moje teksty na strony małych firm i e-sklepów, czy niszowe blogi, co świadczy o wysokiej jakości treści.

Oferuję więc naprawdę profesjonalny copywriting, w ramach którego dostarczam dobre teksty SEO. Moje treści pod pozycjonowanie, niezależnie od charakteru, są unikalne, poprawne językowo, bogate merytorycznie i ponadprzeciętnie zoptymalizowane pod wyszukiwarki.

Profesjonalne teksty SEO, czyli jakie?

Treści pod pozycjonowanie tworzę od ponad 13 lat. Dbam więc nie tylko o niezbędne składniki tekstów SEO, takie jak nagromadzenie fraz kluczowych w treści i nagłówkach, ale też inne elementy ważne z perspektywy optymalizacji. Wraz z treściami dostarczam w standardzie:

 • meta tytuły zoptymalizowane pod 2-3 główne frazy kluczowe;
 • meta opisy z wyróżnikami graficznymi i wezwaniami do akcji;
 • teksty alternatywne i tagi dla obrazów lub multimediów;
 • propozycje dot. linkowania wewnętrznego i zewnętrznego
 • propozycje przyjaznych końcówki adresów url;
 • propozycje i instrukcje odnośnie zastosowania kotwic;
 • sugestie UX dla poprawy doświadczeń czytelników;
 • kopie z kolorowym oznaczeniem fraz kluczowych zastosowanych w tekstach;
 • FAQi (na życzenie klienta).

Profesjonalny copywriting SEO – oferta

Profesjonalny-SEO-copywriting

Postaw na skuteczne teksty SEO, dzięki którym Twoja strona zdobędzie szczyty w Google!

W ramach usługi profesjonalny SEO copywriting stworzę dla Ciebie skuteczny content pod SEO, który zwiększy ruch, widoczność i pozycje Twojej witryny, co przełoży się na sprzedaż!

Zamówisz u mnie między innymi:

 • treści na strony internetowe e-sklepów, marek producenckich i firm usługowych;
 • lead magnety na landing page produktów, usług, wydarzeń i kursów online;
 • teksty pozycjonujące dla e-commerce, w tym:
  • opisy kategorii;
  • opisy produktów;
  • artykuły blogowe;
 • artykuły tematyczne, w tym:
  • teksty na blogi, portale i do e-sklepów;
  • treści na zaplecza;
  • artykuły sponsorowane;
 • artykuły eksperckie – np. poradniki, rekomendacje, recenzje i rankingi produktów;
 • inne teksty, jakich będziesz potrzebował do skutecznej promocji w sieci.

Pisanie tekstów SEO w praktyce

Mogę pracować według odgórnych wytycznych co fraz, ale najchętniej dobieram je samodzielnie. Wyszukiwarka i narzędzia typu GSC, Senuto, czy Ahrefs, ułatwiają mi wybór zwrotów o wysokim potencjale na pozycje, konwersje i ruch.

Zanim zabiorę się do pisania, analizuję konkurencyjne treści – z najlepiej widocznych, agresywnie brylujących w SERP’ach stron. Profesjonalny copywriting SEO w 2023 roku wymaga pisania dużo lepszych. Trzeba więc zorientować się, jak wysoką poprzeczkę należy przeskoczyć.

Profesjonalne pisanie tekstów pod SEO nie polega jedynie na stosowaniu fraz kluczowych i wyrażeń synonimicznych w nagłówkach i akapitach. Z tego względu, choć mogę pracować z asystentami pisania takimi jak Surfer SEO, to wolę sama zajmować się całą optymalizacją.

SEO copywriting – cennik, stawka za 1000 znaków

Ciekawi Cię, ile kosztuje copywriting SEO? U mnie, za skuteczny copywriting pod wyszukiwarki w języku polskim zapłacisz od 20 do 60 zł za 1000 znaków ze spacjami. Stawka za 1000 znaków zależy jednak wielu czynników – między innymi rodzaju treści, jakie chcesz zamówić.

Proudly powered by WordPress

Nie wyrażam zgody na kopiowanie, ani ponowne wykorzystywanie moich tekstów i ich fragmentów bez mojej ówczesnej zgody, także celem użycia w nauczaniu systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autorkę - Sylwię Łysak.