Horoskop urodzeniowy – Twoja mapa nieba! 💫

horoskop-urodzeniowy-natalny-wykres-horoskopu-urodzeniowego-twoja-mapa-nieba-radiks

Poznaj swój horoskop urodzeniowy, a zainteresujesz się Astrologią – nawet, jeśli dość sceptycznie do niej podchodzisz. Najpierw jednak musisz dowiedzieć się, czym właściwie jest taki horoskop, jak go wykreślić i w jaki sposób czytać. O tym właśnie opowiem Ci podczas pierwszej podróży w kosmos. Trzymaj mapę, którą jest Twój kosmogram urodzeniowy.

Horoskop urodzeniowy jako prywatna mapa nieba

Domyślam się, że dotychczas kojarzyłeś Astrologię z groteskowym podziałem wszystkich ludzi na 12 typów – znaków zodiaku. Czy jednak wiesz, że każdy horoskop urodzeniowy jest ABSOLUTnie niepowtarzalny? No właśnie… Zanim podpowiem Ci, jak czytać horoskop urodzeniowy, muszę wyjaśnić, czym tak naprawdę jest. Już rozwiewam wszelkie wątpliwości.

Horoskop urodzeniowy* to schemat przedstawiający niebo widziane z perspektywy ziemskiego obserwatora w miejscu
i chwili narodzin człowieka, którego dotyczy.

Schemat, w którym przy pomocy intuicyjnie rozumianych archetypów z koła Zodiaku, ciał niebieskich Układu Słonecznego i gwiazd, zakodowana jest ścieżka Twojej duszy.

Wbrew temu, co mogło Ci się wydawać, horoskop urodzeniowy nie jest żadną abstrakcyjną konstrukcją. To rzeczywiste odzwierciedlenie tego, jak wyglądało niebo w momencie, w którym przyszedłeś na świat. Zanim przygotuję grafikę, która ułatwi mi opisanie poszczególnych jego części, wyjaśnię Ci, co będzie Ci potrzebne, by wyliczyć własny horoskop.

*Horoskop ten występuje pod wieloma nazwami – kosmogram urodzeniowy lub natalny, radiks, a n

Jak postawić horoskop urodzeniowy? Znaczenie godziny.

Aby postawić, a właściwie wyliczyć horoskop narodzin, musisz dysponować czymś więcej, niż datą urodzenia. Potrzebne Ci będą także współrzędne geograficzne miejsca, w którym się urodziłeś oraz jak najbardziej dokładna godzina narodzin. Muszę Cię ostrzec, że wykreślanie horoskopu natalnego ma sens tylko, jeśli możesz podać ją z dokładnością co do 5 minut.

Dlaczego? Już wyjaśniam. Być może wiesz, jak szybko poruszają się (a gwoli ścisłości – zdają się poruszać) po niebie planety i gwiazdy. Obiekty te tak dynamicznie zmieniają widziane z ziemi pozycje, że nie da się ich uchwycić aparatem bez wcześniejszej zmiany ustawień jego migawki. Zastanów się więc, jak bardzo mogą różnić się horoskopy, które dzieli różnica 10-15 minut.

W Astrologii, nawet najmniejsze odchylenia mogą zmienić absolutnie cały kosmogram, czyli właśnie horoskop urodzeniowy, o którym chcesz się nieco więcej dowiedzieć. Bez znajomości dokładnej godziny narodzin (a dokładniej – odłączenia od matki poprzez odcięcie od pępowiny) nie należy więc podchodzić do stawiania, ani interpretacji horoskopu natalnego.

Co możesz zrobić, jeśli nie znasz godziny urodzenia?

W profesjonalnej Astrologii istnieje coś takiego jak rektyfikacja horoskopu. Jest to proces, który ma na celu znalezienie właściwej godziny urodzenia osoby w oparciu o najważniejsze wydarzenia z jej życia. Technika ta jest skomplikowana i wymaga bogatego doświadczenia astrologicznego oraz znajomości dużej liczby szczegółów na temat właściciela horoskopu.

Jeśli chcesz wykreślić horoskop urodzeniowy w ramach swojego pierwszego spotkania z Astrologią, nie będziesz w stanie dokonać samodzielnej rektyfikacji kosmogramu. Możesz natomiast zapytać o swoją godzinę urodzenia rodziców (najlepiej mamę) lub sprawdzić ją w Akcie Urodzenia, dokumentach ze szpitala lub archiwach Twojego powiatu.

Dopiero, gdy będziesz miał pewność co do godziny narodzin, możesz w pełni odkryć drzemiący w Astrologii potencjał i przeczytać, co mówi o Tobie Twój horoskop urodzeniowy. Tylko w oparciu o dokładny czas przyjścia na świat, wykreślisz faktycznie rezonujący z Tobą i całym Twoim życiem horoskop, którego potencjał będziesz mógł wykorzystać na tysiące sposobów.

Jak stworzyć horoskop natalny? Darmowe narzędzia.

Horoskop urodzeniowy, nazywany także natalnym, stworzysz całkowicie samodzielnie w darmowych aplikacjach mobilnych na telefony z systemem Andorid i iOS, czy też na łamach dużych portali astrologicznych. Nie będę podawała wszystkich miejsc, które pozwalają bezpłatnie go wyliczyć. Bez problemu znajdziesz je przy użyciu wyszukiwarki Google.

Narzędzia tego typu pozwolą Ci bardzo łatwo, a do tego błyskawicznie wykreślić profesjonalny horoskop urodzeniowy. Wystarczy, że podasz miejsce, datę i godzinę narodzin (ewentualnie strefą czasową) i potwierdzisz wprowadzone dane. Już po krótkiej chwili otrzymasz kompletny wykres horoskopu urodzeniowego nadający się do profesjonalnej interpretacji.

W większości serwisów otrzymasz kosmogram urodzeniowy w postaci koła (zachodni) choć możesz spotkać się też z horoskopem kwadratowym (wedyjskim). Kosmogram, o którym mowa, będzie wyglądał prawdopodobnie tak:

horoskop-urodzeniowy-angeliny-jolie

Przykład horoskopu urodzeniowego – z czego się składa?

Powyżej umieściłam kosmogram narodzin Angeliny Jolie wykreślony w jednym z darmowych amerykańskich serwisów. Domyślam się, że na ten moment możesz niewiele z niego rozumieć, ale nie obawiaj się – postaram się uchylić Ci rąbka tajemnicy.

Powyższy diagram przedstawia wszystkie planety układu słonecznego, ich położenie w 12 znakach zodiaku oraz sektorach odpowiadających za różne obszary życia, zwanych także domami.

Wskazane są w nim także bardzo istotne z perspektywy astrologicznej osie wyznaczające Twój Ascendent, Descendent, Zenit (Medium Coeli) i Nadir (Immum Coeli), które opiszę w osobnym artykule.

Linie, które łączą ze sobą symbole poszczególnych planet, dotyczą ich relacji ze sobą. Inaczej – pokazują odniesienia kątowe, w jakich planety są względem siebie położone. W Astrologii nazywa się je aspektami, które również opiszę w innym tekście.

Jak interpretować horoskop urodzeniowy?

Interpretacja horoskopu narodzin polega na syntezie wszystkich informacji, jakie można odczytać z radiksu (bo tak też nazywa się wykres horoskopu urodzeniowego). Synteza ta wymaga choćby podstawowej wiedzy Astrologicznej, ale też nie lada doświadczenia.

Aby dokonać prawidłowej interpretacji, musisz poznać znaczenie wszystkich planet, znaków zodiaku, domów, osi, punktów horoskopowych i aspektów, a następnie prawidłowo przyporządkować je sobie.

Choć w Internecie znajdziesz wiele gotowych opisów dotyczących np. położenia jakiejś planety w konkretnym znaku czy domu, to finalnie, sztuka interpretacji Twojego horoskopu urodzeniowego może Cię przerosnąć.

Zamów interpretację swojego horoskopu urodzeniowego!

Chcesz lepiej zrozumieć siebie, odnaleźć ukryte w Twoim horoskopie potencjały, poprawić jakość swojego życia, zmienić ścieżkę kariery, czy podejście do związków i relacji międzyludzkich, ale nie masz czasu na naukę Astrologii?

Choć jestem przede wszystkim copywriterem, to z chęcią zinterpretuję Twój horoskop urodzeniowy! Wystarczy, że podasz mi swoją datę i miejsce urodzenia, oraz bardzo dokładną godzinę przyjścia na świat. Możesz zamówić u mnie dwa typy interpretacji astrologicznych:

  • interpretacja szczegółówa – skoncentrowana na jednym aspekcie (np. karierze zawodowej, związkach czy zdrowiu), wykonywana w 2 dni robocze od momentu potwierdzenia otrzymania danych do wykreślenia horoskopu i zadatku 10% | 200 zł netto;
  • interpretacja pełna – omówienie całego horoskopu w kontekście wszystkich aspektów życia, wykonywana w 5 dni roboczych od momentu potwierdzenia otrzymania danych do wykreślenia kosmogramu i zadatku 10% | 500 zł netto.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie, ani ponowne wykorzystywanie moich tekstów i ich fragmentów bez mojej ówczesnej zgody, także celem użycia w nauczaniu systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autorkę - Sylwię Łysak.